Районна избирателна комисия Шумен
РЕШЕНИЕ
№ 23
Шумен, 30.04.2019
ОТНОСНО: ОТНОСНО: назначаване на Секционни избирателни комисии в Община Велики Преслав, за изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 26 май 2019 г.
Постъпило е писмо с изх.№ 37-00-13 от 25.04.2019г от кмета на Община Велики Преслав с вх. №0052 от 25.04.2019 г. на РИК – Шумен. Към писмото са представени протоколи от 18.04.2019 г. и от 25.04.2019г. за проведените консултации при кмета на Община Велики Преслав за съставите на всички СИК на територията на общината, ведно с направените предложения от участвалите партии и коалиции и приложените към тях документи.
На консултациите от 18.04.2019г. са участвали надлежно упълномощени представители на всички парламентарно представени партии и коалиции, както и коалиции, които не са парламентарно представени, но имат избрани с техни листи членове на Европейския парламент от Република България. От представената преписка се установява, че са спазени изискванията на Изборния кодекс за провеждане на консултациите, участвалите партии и коалиции са направили предложения за съставите на СИК, в което се съдържат изискуемите документи съгласно чл. 91, ал. 4 от ИК. Видно от протокола от 18.04.2019г. същият е подписан с особено мнение от страна на ПП „ВОЛЯ“. Приложено е и входирано на 24.04.2019г. възражение с вх.№ 48-00-19/24.04.2019 на Община Велики Преслав, в което са посочени мотивите за подписването на протокола с особено мнение. Във възражението се сочат мотиви за нарушение на чл. 92, ал.6 от ИК, които накратко се състоят в това, че на ПП „ВОЛЯ“ не е предоставена възможността да имат член във три от СИК на територията на общината. От протокола от допълнителните консултации, провели се на 25.04.2019г. е видно, че на ПП „ВОЛЯ“ е било предоставено едно допълнително място в СИК в с. Златар, но не са предоставени места в останалите две секции, за които партията предявява претенции да има член. Протоколът не е подписан от представителя на ПП „ВОЛЯ“.
От протокола, съставен на 18.04.2019г., е видно, че същият е подписан с особено мнение от представителя на ПП „ВОЛЯ“. Към същия е приложено възражение. Протоколът от 24.04.2019г. не е подписан от представителя на ПП „ВОЛЯ“. Предвид това Районна избирателна комисия – Шумен приема, че на проведените консултации при кмета на общината не е постигнато съгласие между участниците по отношение на съставите на всички СИК.
Предвид изложеното и на основание чл. 72, ал. 1, чл. 89 и чл. 91, ал. 12, предложение първо и чл. 92 от Изборния кодекс във връзка с Решение №139-ЕП/10.04.2019 г., Решение №148-ЕП/11.4.2019 г. Решение №150-ЕП /11.04.2019 г., №159-ЕП/12.04.2019 г. на Централната избирателна комисия, Районна избирателна комисия - Шумен
Р Е Ш И:
№ |
Длъжност в СИК |
ИМЕ, ПРЕЗИМЕ, ФАМИЛИЯ |
ЕГН |
Партия |
Секция № 302300001 В. Преслав Клуб на пенсионера ул.”Ил.Р.Блъсков” |
|
|
||
1 |
Председател |
Виолета Добрева Иванова |
|
ГЕРБ |
2 |
Зам.председ. |
Мария Христова Бонева |
|
БСП |
3 |
Секретар |
Тодорка Василева Димитрова |
|
ОП |
4 |
Член |
Димитрина Стефанова Иванова |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Росица Емилова Златева |
|
ВОЛЯ |
6 |
Член |
Анка Николаева Петрова |
|
БСП |
7 |
Член |
Наско Петров Русев |
|
РБ |
8 |
Член |
Сунай Алиев Мустафов |
|
ДПС |
9 |
Член |
Недка Иванова Салабашева |
|
ГЕРБ |
Секция № 302300002 В. Преслав Стол Домашен соц.патронаж |
|
|
||
1 |
Председател |
Правдина Иванова Карапачова |
|
ОП |
2 |
Зам.председ. |
Петинка Василева Петрова |
|
ГЕРБ |
3 |
Секретар |
Димитринка Станева Марчева |
|
БСП |
4 |
Член |
Гинка Русева Георгиева |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Валентина Блажева Добрева |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Галина Николова Лейчева |
|
БСП |
7 |
Член |
Фатме Мехмедова Майрямова |
|
ДПС |
8 |
Член |
Севдалина Жекова Митева |
|
ОП |
9 |
Член |
Милена Стоянова Симеонова |
|
ВОЛЯ |
Секция № 302300003 В.Преслав Държавно горско стопанство |
|
|
||
1 |
Председател |
Стойка Желева Гайдаржиева |
|
БСП |
2 |
Зам.председ. |
Мария Георгиева Кинчева |
|
ОП |
3 |
Секретар |
Илияна Иванова Здравева |
|
ГЕРБ |
4 |
Член |
Мерлин Халилова Сеидова |
|
ДПС |
5 |
Член |
Пламена Дамянова Петрова |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Митко Петков Митев |
|
ОП |
7 |
Член |
Дана Георгиева Манова |
|
ГЕРБ |
8 |
Член |
Дарина Дончева Личева |
|
БСП |
9 |
Член |
Пламена Ивалинова Маринова |
|
ВОЛЯ |
Секция № 302300004 В. Преслав ОУ” Св. св. Кирил и Методий“ |
|
|
||
1 |
Председател |
Надежда Иванова Савова |
|
ГЕРБ |
2 |
Зам.председ. |
Галя Костова Калева |
|
БСП |
3 |
Секретар |
Петина Петрова Кирилова |
|
ОП |
4 |
Член |
Елена Асенова Владимирова - Даруиш |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Кирил Петров Кинев |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Петина Ангелова Костадинова |
|
ВОЛЯ |
7 |
Член |
Айлин Мустафова Мехмедова |
|
ДПС |
8 |
Член |
Галена Наскова Радославова |
|
РБ |
9 |
Член |
Атанас Дамянов Атанасов |
|
БСП |
Секция № 302300005 В. Преслав Клуб ул.”Ал. Стамболийски” |
|
|
||
1 |
Председател |
Афизе Мустафа Шабан |
|
ДПС |
2 |
Зам.председ. |
Огняна Иванова Савова |
|
ГЕРБ |
3 |
Секретар |
Маргарита Георгиева Бодурова |
|
БСП |
4 |
Член |
Красимира Бонева Димитрова – |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Назиф Рамаданов Алиев |
|
ББЦ |
6 |
Член |
Янка Петрова Бонева |
|
БСП |
7 |
Член |
Мевсим Мехмед Хюсеин |
|
ДПС |
8 |
Член |
Ценка Димитрова Тодорова |
|
ВОЛЯ |
9 |
Член |
Начка Добрева Стоянова |
|
ОП |
Секция № 302300006 В. Преслав Професионална техническа гимназия |
|
|
||
1 |
Председател |
Илия Стоянов Попов |
|
БСП |
2 |
Зам.председ. |
Валентина Дякова Кюркчиева |
|
ДПС |
3 |
Секретар |
Лиляна Колева Георгиева |
|
ГЕРБ |
4 |
Член |
Красен Тодев Бойчев |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Станислав Георгиев Пенев |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Станимир Стоянов Станчев |
|
ВОЛЯ |
7 |
Член |
Румяна Иванова Вичева |
|
БСП |
8 |
Член |
Валентина Михайлова Вичева |
|
ОП |
9 |
Член |
Галина Йорданова Маринова |
|
БСП |
Секция № 302300007 В. Преслав Професионална гимназия по селско стопанство |
|
|
||
1 |
Председател |
Мариана Йорданова Вълкова |
|
ГЕРБ |
2 |
Зам.председ. |
Илияна Станиславова Илиева |
|
БСП |
3 |
Секретар |
Цонка Пенева Вичева |
|
ОП |
4 |
Член |
Божан Димитров Димитров |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Меглена Георгиева Стойчева |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Веска Янкова Върбева |
|
БСП |
7 |
Член |
Верка Рачева Маркова |
|
ВОЛЯ |
Секция № 302300008 В. Преслав общ.сграда ул.“Б.Спиров“ №76 |
|
|
||
1 |
Председател |
Христина Димова Неделчева |
|
ОП |
2 |
Зам.председ. |
Марияна Георгиева Калева |
|
ГЕРБ |
3 |
Секретар |
Славена Христова Генчева |
|
БСП |
4 |
Член |
Божанка Димчева Андреева |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Милена Атанасова Иванова |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Григорий Александров Горчев |
|
БСП |
7 |
Член |
Шемседин Юмеров Хаджиев |
|
ДПС |
8 |
Член |
Юлия Сашева Хаджиева |
|
БСП |
9 |
Член |
Марина Господинова Георгиева-Кучук |
|
ВОЛЯ |
Секция № 302300009 В.Преслав Кметство кв.Кирково |
|
|
||
1 |
Председател |
Мартин Пламенов Софоклиев |
|
БСП |
2 |
Зам.председ. |
Дебора Пламенова Надкова |
|
ВОЛЯ |
3 |
Секретар |
Петранка Димитрова Петрова |
|
ГЕРБ |
4 |
Член |
Радостина Богомилова Георгиева |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Доника Станчева Александрова |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Стела Добрева Пенчева |
|
БСП |
7 |
Член |
Хава Реджебова Онбашиева |
|
ДПС |
Секция № 302300010 В. Преслав Клуб на пенсионера ул.”Б.Спиров” |
|
|
||
1 |
Председател |
Радка Павлова Борисова |
|
ГЕРБ |
2 |
Зам.председ. |
Галя Иванова Денева |
|
БСП |
3 |
Секретар |
Корнелия Филипова Рашидова |
|
ДПС |
4 |
Член |
Дияна Милкова Бойчева |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Силва Христова Ангелова |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Румяна Иванова Николова |
|
БСП |
7 |
Член |
Геновева Методиева Марчева |
|
ВОЛЯ |
8 |
Член |
Кремена Андреева Параскевова |
|
ОП |
9 |
Член |
Татяна Вичева Йорданова |
|
ОП |
Секция № 302300011 Драгоево |
|
|
||
1 |
Председател |
Марина Иванова Атанасова |
|
ВОЛЯ |
2 |
Зам.председ. |
Диана Димова Жекова |
|
ГЕРБ |
3 |
Секретар |
Антоанета Дянкова Димитрова |
|
БСП |
|
|
|
|
|
4 |
Член |
Валентина Димитрова Георгиева |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Светла Митева Денева |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Ангелинка Стефанова Панайотова |
|
БСП |
7 |
Член |
Сийка Радушева Жекова |
|
БСП |
8 |
Член |
Валентин Христов Василев |
|
БСП |
9 |
Член |
Петър Николов Маринов |
|
ОП |
Секция № 302300012 Златар |
|
|
||
1 |
Председател |
Росица Белчева Павлова |
|
БСП |
2 |
Зам.председ. |
Айдън Шакиров Абилов |
|
ДПС |
3 |
Секретар |
Галина Светославова Георгиева |
|
ГЕРБ |
4 |
Член |
Мариана Здравкова Стоянова |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Сидика Хюсеинова Сакинова |
|
ДПС |
6 |
Член |
Веселин Маринов Великов |
|
БСП |
7 |
Член |
Йолина Кирилова Иванова |
|
ВОЛЯ |
8 |
Член |
Николай Петров Николов |
|
ОП |
9 |
Член |
Велика Кирилова Иванова |
|
ОП |
Секция № 302300013 Имренчево |
|
|
||
1 |
Председател |
Светлана Димитрова Денева |
|
ГЕРБ |
2 |
Зам.председ. |
Геновева Кирилова Христова |
|
БСП |
3 |
Секретар |
Хюсеин Хюсеин Ахмед |
|
ДПС |
4 |
Член |
Светла Калчева Пенева |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Йордан Илиев Стоянов |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Сийка Василева Герова |
|
ВОЛЯ |
7 |
Член |
Румяна Янакиева Велкова |
|
БСП |
Секция № 302300014 Кочово |
|
|
||
1 |
Председател |
Стоянка Йорданова Стоева |
|
ОП |
2 |
Зам.председ. |
Борис Гинев Борисов |
|
ГЕРБ |
3 |
Секретар |
Ирина Иванова Бойчева |
|
БСП |
4 |
Член |
Димана Илиева Янкова |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Богомил Вичев Маринов |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Добринка Димова Димитрова |
|
БСП |
7 |
Член |
Селвет Ахмет Юсуфова |
|
ДПС |
8 |
Член |
Христо Маринов Христов |
|
ВОЛЯ |
9 |
Член |
Зорка Костова Илиева |
|
БСП |
Секция № 302300015 Миланово |
|
|
||
1 |
Председател |
Севгюл Ахмедова Мехмед |
|
ДПС |
2 |
Зам.председ. |
Йовка Димова Белева |
|
БСП |
3 |
Секретар |
Йорданка Атанасова Илиева |
|
ГЕРБ |
4 |
Член |
Атидже Ахмедова Шевкедова |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Веска Стоянова Станчева |
|
ВОЛЯ |
6 |
Член |
Красен Стоев Анастасов |
|
БСП |
7 |
Член |
Анифе Айдън Мехмед |
|
ДПС |
8 |
Член |
Ведат Хюсеин Емин |
|
ББЦ |
9 |
Член |
Хатидже Нуриева Хасан |
|
ГЕРБ |
Секция № 302300016 Мокреш |
|
|
||
1 |
Председател |
Деница Светославова Георгиева |
|
ГЕРБ |
2 |
Зам.председ. |
Мелиха Мехмед Мустафа-Хасан |
|
ДПС |
3 |
Секретар |
Мехмед Осман Тупа |
|
БСП |
4 |
Член |
Хасан Рамадан Хасан |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Ана Костадинова Петрова |
|
БСП |
6 |
Член |
Хасан Юмер Хасан |
|
РБ |
7 |
Член |
Искра Йорданова Илиева |
|
ВОЛЯ |
Секция № 302300017 Мостич |
|
|
||
1 |
Председател |
Бюрхан Хюсеин Исмаил |
|
ДПС |
2 |
Зам.председ. |
Силвия Борисова Петрова |
|
ГЕРБ |
3 |
Секретар |
Катя Върбева Димова |
|
БСП |
4 |
Член |
Пламена Йорданова Цветанова |
|
ВОЛЯ |
5 |
Член |
Димка Станчева Ангелова |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Димитринка Вичева Димова |
|
БСП |
7 |
Член |
Ведат Кязимов Ахмедов |
|
ББЦ |
Секция № 302300018 Осмар |
|
|
||
1 |
Председател |
Пенчо Петров Пенчев |
|
БСП |
2 |
Зам.председ. |
Иванка Колева Златева |
|
ОП |
3 |
Секретар |
Станка Арангелова Балтова |
|
ГЕРБ |
4 |
Член |
Цветан Василев Цветанов |
|
ВОЛЯ |
5 |
Член |
Огнян Митев Ганчев |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Каро Дучев Каров |
|
ОП |
7 |
Член |
Васил Стефанов Колев |
|
БСП |
Секция № 302300019 Суха река |
|
|
||
1 |
Председател |
Бонка Милкова Петрова |
|
ГЕРБ |
2 |
Зам.председ. |
Емине Исуфова Халачева |
|
БСП |
3 |
Секретар |
Бергюл Себайдинова Османова |
|
ВОЛЯ |
4 |
Член |
Къймет Невзатова Купенова |
|
ДПС |
5 |
Член |
Цветанка Пенчева Стоянова |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Карамфил Карамфилов Борисов |
|
БСП |
7 |
Член |
Геновева Стоянова Карова |
|
ОП |
Секция № 302300020 Троица |
|
|
||
1 |
Председател |
Стефка Енчева Димитрова |
|
БСП |
2 |
Зам.председ. |
Ненка Вичкова Сотирова |
|
ГЕРБ |
3 |
Секретар |
Реджеб Мурад Реджеб |
|
ДПС |
4 |
Член |
Павлина Иванова Стоянова |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Валентина Иванова Николова |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Гинка Стефанова Илиева |
|
БСП |
7 |
Член |
Шенол Мустафа Мустафа |
|
ДПС |
8 |
Член |
Иванка Маринова Йорданова |
|
ВОЛЯ |
9 |
Член |
Иван Радушев Иванов |
|
ОП |
Секция № 302300021 Хан Крум |
|
|
||
1 |
Председател |
Петина Димитрова Кирилова |
|
БСП |
2 |
Зам.председ. |
Даниел Светомиров Георгиев |
|
ОП |
3 |
Секретар |
Веселина Данчева Маринова |
|
ГЕРБ |
4 |
Член |
Десислава Иванова Величкова |
|
ГЕРБ |
5 |
Член |
Христо Стоянов Христов |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Неда Йорданова Йорданова |
|
БСП |
7 |
Член |
Милка Вичева Маринова |
|
ВОЛЯ |
Секция № 302300022 гр.В.Преслав МБАЛ |
|
|
||
1 |
Председател |
Методи Иванов Иванов |
|
ГЕРБ |
2 |
Зам.председ. |
Снежана Кънчева Кирова |
|
БСП |
3 |
Секретар |
Стоянка Тодорова Калева |
|
ВОЛЯ |
4 |
Член |
Анифе Джевдетова Мустафова |
|
ДПС |
5 |
Член |
Стефка Ангелова Георгиева |
|
ГЕРБ |
6 |
Член |
Жана Димова Стефанова |
|
БСП |
7 |
Член |
Йордан Харалампиев Стойков |
|
ОП |
2. Утвърждава списък на резервните членове на СИК в Община Велики Преслав.
№ |
ИМЕ, ПРЕЗИМЕ, ФАМИЛИЯ |
ЕГН |
партия |
1 |
Милен Иванов Петров |
|
ОП |
2 |
Николай Милков Паунов |
|
ОП |
3 |
Станка Йорданова Калева |
|
ГЕРБ |
4 |
Веска Николаева Янкова |
|
ГЕРБ |
5 |
Марийка Илиева Драгнева |
|
ГЕРБ |
6 |
Георги Йорданов Георгиев |
|
ГЕРБ |
7 |
Милко Пенчев Михайлов |
|
ГЕРБ |
8 |
Димо Евгениев Димов |
|
ГЕРБ |
9 |
Румяна Димитрова Йорданова |
|
ГЕРБ |
11 |
Стоян Ангелов Стоянов |
|
ВОЛЯ |
12 |
Калушка Иванова Тодорова |
|
ВОЛЯ |
13 |
Николинка Стоянова Илиева |
|
БСП |
14 |
Себат Ахмедова Алиосманова |
|
БСП |
15 |
Николинка Йорданова Маринова |
|
БСП |
16 |
Маргарита Христова Генова |
|
БСП |
17 |
Ганушка Бонева Георгиева |
|
БСП |
18 |
Росица Димитрова Русева |
|
ДПС |
3. Издава удостоверения на членовете на СИК в Община Велики Преслав.
Решението подлежи на обжалване пред Централната избирателна комисия в 3-дневен срок от обявяването му.
Председател: Миглена Боянова Арсова
Зам. председател: Нурай Февзиева Герджикова
* Публикувано на 30.04.2019 в 18:02 часа
относно: Предаване на сгрешен при попълването му протокол с резултатите от гласуването от СИК № 303000074 на РИК Шумен и получаване на нов протокол при произвеждане на изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 26 май 2019 г.
относно: Предаване на сгрешен при попълването му протокол с резултатите от гласуването от СИК № 301800003 на РИК Шумен и получаване на нов протокол при произвеждане на изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 26 май 2019 г.
относно: Приемане на срязан протокол от СИК